Hakem Kurulu da Görevi Bıraktı

26 Kasım 2011

İl Temsilcimiz Sayın Mehmet Sevinç’in ardından İl Hakem Kurulu üyeleri de görevden çekildiklerini açıkladılar.

İl Temsilcisinin görevi bırakması gündemine ilişkin 25 Kasım 2011 Cuma akşamı hakemlerle ve masa görevlileri ile  toplanan İl Hakem Kurulu, görev sürelerinin genel değerlendirmesini yaptıktan ve 2011 – 2012 sezonuna yönelik yapılan çalışmaları ve planlamaları özetledikten sonra göreve devam etmeyeceklerini açıkladılar.

Yapılan açıklamada şöyle denildi:

Görev süremiz boyunca yapılan çalışmalarda Sakarya basketbolu adına önemli yol kat edilmiştir. Çok başarılı çalışmalara imza atılmış, ulusal birçok turnuvaya ev sahipliği yapılmış ve hepsinin üstesinden başarı ile gelinmiştir.
 
Bizler her zaman üstlendiğimiz görevin bilincinde olarak hareket ettik. İl Temsilciliği ile ilgili belirsiz sürece rağmen 2011 – 2012 sezonunun planlanmasında gerekli çalışmalar yapıldı. Yeni sezonun faaliyet programı hazırlanarak federasyondan onayı alındı. Bunların planlaması yapıldı. İlimizde düzenlenecek turnuvaların çalışmaları ve planlaması yapıldı. İlimizde hakem sayısını arttırmak amacıyla hakem kursu açılması için gerekli onay alındı ve kurs sürecine ilişkin planlama yapıldı. Yine Sakarya basketbol hakemlerinin önemli bir sorunu haline gelen basketbola ait bir oda ihtiyacına yönelik gerekli girişimler yapılarak Atatürk Spor Salonu’nda çok amaçlı bir odanın tahsisi sağlandı. 
Dolayısıyla bizden sonra göreve gelecek İl Hakem Kurulu’na ilgili müsabakalara hakem ve masa görevlisi atama dışında bir iş yükü bırakmayarak görevden ayrılıyoruz.
 
Bazı hakem ve masa görevlisi arkadaşlardan da müsabakalarda görev almayacaklarını dile getirenler oldu. Bu konuda kimseye bir söylemimiz yoktur. Bu herkesin kendi iradesiyle vereceği bir karardır.
 
Sakarya basketboluna bu kadar hizmet etmemize vesile olan şey birlik ve beraberlik olmuştur. Ancak gelinen noktada kişisel çıkarlar bu birlik ve beraberliğin önüne geçmiştir. Bizim kişisel bir çıkarımız yoktur. Dolayısıyla bu kavgada yer almayacağız.
 
Görev süremiz boyunca;
kapısını hep açık tutan eski il müdürümüz Sayın Ömer Kalkan’a,
desteğini esirgemeyen Spor Şube Müdürümüz Sayın Bülent Kasım’a,
çok değerli ilçe müdürümüz Sayın Sebahattin Güzel’e,
Sakarya basketboluna hizmette sınır tanımayan İl Temsilcimiz Sayın Mehmet Sevinç’e,
güler yüzünü, hoş sohbetini ve ellerinden geleni esirgemeyen İl Müdürlüğü çalışanlarına,
müsabaka öncesinde, müsabaka sırasında ve müsabaka sonrasında koşturan salon personeline,
basketbol ile yatıp basketbol ile kalkan kulüp başkanlarına, yöneticilerine, antrenörlerine, oyuncularına,
tribünlerden desteğini esirgemeyen değerli sporcu ailelerine,
salonlarımızı flaşsız, spor sayfalarını basketbolsuz bırakmayan spor basınımızın kıymetli üyelerine,
her zaman yanımızda olan ve hala destek vermeye devam eden hakem ve masa görevlisi arkadaşlara teşekkür ederiz.

Facebook'ta Paylaş

Yorumlar