Mehmet Sevinç Veda Etti

24 Kasım 2011

İl Temsilcimiz Sayın Mehmet Sevinç 6 yıldır başarı ile sürdürdüğü Sakarya Basketbol İl Temsilciliği görevini bugün fiilen bıraktığını açıkladı.

Türkiye Basketbol Federasyonu’nun ilimize temsilci atamasını beklediğimiz günlerde temsilcilik görevini Sakarya basketbolunda sıkıntı yaşanmaması adına ve birçok ilde sergilenmeyen örnek bir davranışla bugüne kadar vekaleten sürdürdü.

Asli görev süresince yapmış olduğu hizmetlere hiç bırakmayacak gibi vekilken de devam eden Mehmet Sevinç devir için sezonun boş zamanını kolladı ve o gün bugündür diyerek görevi bıraktığını açıkladı.

Veda mesajında tüm Sakarya basketbol ailesine hitaben şu satırlar yer aldı:

Sakarya basketbol ailesine saygıyla,
2005 yılından bu yana sürdürmekte olduğum Sakarya Basketbol İl Temsilciliği görevim 24 Kasım 2011 tarihi itibariyle sona ermiştir.
Bilindiği üzere 2011 Ağustos ayında çıkan Kanun Hükmünde Kararname ile spor dalları il temsilcilikleri ilgili federasyonlara bağlanmış ve il temsilcilerini atama yetkisi federasyonlara verilmiştir.
Dolayısıyla 2011 Ağustos ayında benim görevim de sona ermiştir.
Ancak bu geçiş sürecinde hizmette aksama olmaması ve Sakarya basketbolunun olumsuz etkilenmemesi amacıyla, İl Müdürlüğü’nün de talepleri doğrultusunda, Basketbol İl Temsilciliği görevini vekaleten sürdürdüm. Bu geçiş sürecinde de asli görev süremde olduğu gibi Sakarya basketbolu adına yapılması gereken ne varsa yapılmıştır.
Türkiye Basketbol Federasyonu’nun 1 hafta içerisinde ilimize temsilci ataması beklenmektedir.
Benim federasyondan bu yönde bir talebim olmamakla beraber atanmam halinde görevi devrederek ayrılacağımı dile getirmiştim.
Sakarya basketbol faaliyetlerinde yaklaşık üç haftalık bir ara söz konusudur ve faaliyetlerde aksaklık meydana gelmeden görevi devretmek için en uygun zamandır.
Bu sebeple 2011 ağustos ayında resmen biten Sakarya Basketbol İl Temsilciliği görevimi 24 Kasım 2011 tarihi itibariyle fiilen de sona erdiriyorum.
Sona eren sadece İl Temsilciliği görevimdir. Bir basketbolsever olarak farklı alanlarda Sakarya basketboluna hizmetlerim ve desteğim elbette devam edecektir.
Sakarya Basketbol İl Temsilcisi olarak görev yaptığım süre boyunca desteklerini esirgemeyen başta eski il müdürümüz Sayın Ömer Kalkan’a, Spor Şube Müdürümüz Sayın Bülent Kasım’a, İl Spor Servisi çalışanlarına, birlikte görev yaptığımız İl Tertip Kurulu üyelerine, İl Hakem Kurulu üyelerine, basketbol kulüp başkanlarına, yöneticilerine, antrenörlerine, oyuncularına, basketbol hakemlerine, değerli sporcu ailelerine, spor basınımızın kıymetli üyelerine ve aileme teşekkür ediyorum.
Federasyonca atanacak yeni il temsilcisine görevinde başarılar diliyorum.
Basketbol dolu günler..
Mehmet Sevinç

Facebook'ta Paylaş

Yorumlar

  1. Mustafa GÖNAN | 26 Kasım 2011 15:39 

    Sayın Basketbol İl Temsilcimizin 24 kasım tarihi itibarı ile görevinden ayrıldığını öğrenmiş bulundum.İlimizde Basketbol sporuna yaptığı katkıları yakinen bilen biri olarak öncelikle üzüntülerimi belirtmek istiyorum.Kendisinin Şehrimizde başka alanlarda da olsa hizmetine devam etme kararlılığında olduğunu bilen bir dostu olarak ;kendisinin her türlü görevi layikiyle ÜSTÜN bir şekilde yapacağından hiç kuşkum yoktur.Yeni Görevlerde görmek umutlarımızla saygılarımla

  2. Metin BURÇAK | 26 Kasım 2011 15:29 

    Sevgili Dostum Mehmet,bir görevini daha başarılı,onurlu ve her türlü övgüye laik biçimde sonlandırdın.Senin daha bu şehre ve insanlarına başka başka görevlerde de olsa hizmet edeceğine sonsuz güvenim var.Yeni Görevlerde de aynı üstün başarıyı göstereceğinden hiç kuşkum yok.Sana YAPAMAZ diyenler utansın…
    sevgiyle saygıyla kal.